Bravúros győzelem Szerbiában

2017. január 11. 19:57 | behir.hu

Az Agel Prostejov elleni Bajnokok Ligája kiesés után a CEV Kupában folytatja szereplését a BRSE. A legjobb 16 közé jutást a szerb Stara Pazova ellen kell kiharcolni Sasa Nedeljkovic együttesének.  Az első lépést megtette a magyar bajnok és 3-1-re győzött idegenben.

Jedinstvo Stara Pazova - Linamar-Békéscsabai RSE 1:3 (-17, 12, -16,- 15)

CEV Kupa legjobb 16 közé jutásért, 1. mérkőzés. Stara Pazova, 900 néző. Vezette: Robles (spanyol), Lagierski (lengyel)

Stara Pazova: Antanasijevic, Oluic, Vulin, Sakradzija, Jakic, Mrdak Csere: Petrov. (liberó), Vujnovic, Skoric. Edző: Jovo Cakovic

Békéscsaba: Tálas, Szakmáry, Matic, Soós, Clement, Bodnár. Csere: Molcsányi, Szpin (liberó), Petrenkó, Ludmán. Edző: Sasa Nedeljkovic

Eredmény alakulása: 1. szett: 6:10, 10:17, 13:23. 2. szett: 8:4, 17:11, 23:12. 3. szett: 3:6, 9:14, 16:21. 4. szett: 7:5, 10:16, 11:19.

A csabai szurkolók ezúttal is hazai hangulatot varázsoltak a csarnokba. Ezt kihasználva remek rajtot vett a BRSE, amit végig vittek az első szettben. A technikai szünetekben 8-2-re, majd 16-10-re lépett el a csabai hölgykoszorú, amely 25-17-re meg is nyerte az első játékot (0-1). A fordulást követően fordult a kocka, a szerbek voltak pontosabbak és hasonló magabiztossággal 25-12-vel egyenlítettek (1-1).

A harmadik szettet 4-0-val kezdte a BRSE, Bodnár kiváló szerváinak is köszönhetően. A technikainál már 8-7-re a Stara Pazova vezetett, de ezután újra feljavult a csabai játék, a következő kötelező szünetben már újra a magyar bajnok állt jobban (16-12). Állandósult a négy-öt pontos csabai előny, sőt, még emelt egy szintet játékán a viharsarki gárda: jó blokkokkal növelte a vezetést, majd az első szettlabdát kihasználva újra jobban állt (16-25, 1-2).

Váltott vezetéssel mentek a csapatok a negyedik játszma elején. Az első technikainál 8-7-re vezetett a Csaba, azonban 11-8-nál már a szerbek kértek időt. Nem fékeztek a csabai lányok, Sarah Clement blokkjával 16-10-re meglógtak. Két ponttal később Szakmáry szerzett pontot kiszorított helyzetből, ami után második idejét kérte ki a hazai mester. Ez sem használt, a BRSE magabiztosan menetelt és a második meccslabdát értékelsítve 3-1-es győzelmet arattak.

A visszavágót január 25-én rendezik, Békéscsabán.

Mestermérleg:

Jovo Cakovic: Az ellenfelünk megérdemelten győzött, mert jobban és összeszedettebben játszott. Gratulálok nekik. Készülünk a visszavágóra.

Sasa Nedeljkovic: Találkozott két röplabda kultúra, de a mai meccs nem ezért volt emlékezetes. Felkészültünk az ellenfélből és a második szettet leszámítva rájuk tudtuk erőltetni akaratunkat.