Helytállt, de hét góllal kikapott a Csaba a keleti rangadón – galériával

2024. március 27. 20:57 | Kovács Dávid

A TAPPE-Békéscsabai Előre ENKSE 32–25-re kikapott a DVSC Schaeffler együttesétől a női kézilabda NB I 18. fordulójában. A lilák maradtak a 13. helyen, míg a Debrecen megőrizte az esélyét a bronzéremre.

TAPPE-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE – DVSC SCHAEFFLER 25–32 (13–16)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 750 néző. Vezette: Kovács-Sebők, Vastag-Réti.
BÉKÉSCSABA: Pásztor B. – Horváth G. 2, Török F. 3, Román 6, Bencsik B. 5, Gyimesi, Kukely K. 2. Csere: Szabó D. (kapus), Zagar, Borbély 4 (2), Mayer 1, Csáki 1, Özdemir, Aranyi. Vezetőedző: Rácz Sándor.
DEBRECEN: Bartulovic – Grosch 4, Vámos P. 7, Haggerty, Planéta, Szabó N. 3, Vámos M. 3. Csere: Gabriel (kapus), Töpfner 8 (8), Kácsor 2, Csernyánszki 2, Füzi-Tóvizi 2, Petrus 1, Hornyák D., Johansson, Kelemen D. Vezetőedző: Szilágyi Zoltán
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 8/8.

A hétvégén Vasastól vereséget szenvedő csabai együttesből a balszélső Szondi Zsófia hiányzott, aki húzódást szenvedett a fővárosi találkozón, a helyén Kukely Klára kezdett. A Bajnokok Ligájában kishíján nyolc közé jutó Debrecenbe szombaton már visszatért a válogatott irányító, Vámos Petra, Jovana Jovovics viszont nem utazott a csapattal.

Az esélyesebb vendégek kezdték jobban a találkozót és villámgyorsan három gólos előnyt alakítottak ki (1–4). Ezt követően a hazaiak is megérkeztek a mérkőzésbe, Horváth Gréta találata után már a Csaba vezetett (5–4). A rangos, magas színvonalú nemzetközi kupamérkőzéseken edződő Loki azonban könnyedén került helyzetbe és Vámos Petra vezetésével fordított (7–10). A házigazda próbált ott maradni ellenfele nyomában, a beállós játék pedig sokszor hatásos volt, akár Bencsik Bojána, akár Mayer Szabina kapta a labdát (9–11). A szurkolók igazi hangpárbaja elmaradt, mert ezúttal a debreceni ultrák hiányoztak a lelátóról, a hazai szimpatizánsok saját csapatuk biztatása mellett olykor a játékvezetők vitatható ítéleteivel szemben is megfogalmazták véleményüket. A félidő hajrájában a válogatott beállós, Füzi-Tóvizi Petra is hozzátette a magáét, így a szünetre visszaállt a három találatos differencia (13–16).

Nagy volt a küzdelem a pályán, Bencsik-Giricz Lauráról még a mez is lekerült a debreceni falban (Fotó Such Tamás)

A csabaiak a pihenőt követően is tartották a lépést, főként Román Dorina és Török Fanni remek megoldásainak köszönhetően, így a 42. percben is csak két gól volt a különbség (19–21). A vendégek kapujában Bartulovic is jól teljesített, majd a helyére érkező Gabriel is segített csapatának, ráadásul a vendégek szélsői is feljavultak, így négy perccel a vége előtt már nyolc volt a differencia (22–30). A házigazda a mérkőzést igen, azonban a tartását nem veszítette el és egy találatot faragott a hátrányból.

A Békéscsaba végül hétgólos, 32–25-ös vereséget szenvedett, Román Dorina hat, Bencsik Bojána öt gólig jutott, Pásztor Bettina kilenc védéssel zárt. A Debrecen folytatta jó sorozatát a keleti rangadón, 2019 óta veretlen a lilákkal szemben, a heteseket hibátlanul lövő Töpfner Alexandra nyolcszor, Vámos Petra pedig hétszer volt eredményes, Gabrileja Bartulovic pedig tíz hárítást mutatott be.

Mindkét csapat maradt a mérkőzés előtti pozícióban: a Debrecen továbbra is a 3., a Békéscsaba pedig a 13. pozíciót foglalja el. A bajnokságban egyhónapos szünet következik a válogatott Euro Cup mérkőzései, valamint olimpiai selejtezője miatt. A Békéscsaba legközelebb április 20-án, kulcsfontosságú alsóházi rangadón, Dunaújvárosban lép majd pályára.

Így látták a vezetőedzők

Rácz Sándor: Örülök, hogy meccsben voltunk a BL-ben remeklő Debrecen ellen. A folytatásban a számunkra fontos meccseken is így kell játszani és akkor nem lesz gond!

Szilágyi Zoltán: A Békéscsaba jól játszott, egy percig nem adta fel a meccsét, ezért elismerést érdemel. Tudtuk hogy nem leszünk csúcsformában, de ennél jobb teljesítményt vártam. A kulcsmomentumokban mindig akadt valaki, aki átsegítette a csapatot a holtponton. A cél a győzelem volt, ezt elértük.

A TAPPE-Békéscsabai Előre ENKSE–DVSC Schaeffler összecsapást csütörtökön 21 órától felvételről láthatják a 7.Tv-n!

A TABELLA ÁLLÁSA:

1. Győr 38 pont (21 mérkőzés) 1. FTC 34 (17) 3. DVSC 30 (18) 4. Mosonmagyaróvár 26 (16) 5. Vác 20 (17) 6. Budaörs 17 (20) 7. Vasas 14 (18) 8. DKKA 14 (15) 9. MTK 13 (17) 10. Alba Fehérvár 12 (17) 11. Kisvárda 11 (17) 12. NEKA 11 (18) 13. Békéscsaba 9 (18) 14. Kozármisleny 3 (19)